Galeria rok szkolny 2014/15

Pożegnanie starszaków z przedszkolem

W środę 24 czerwca 2015r.  uroczyście pożegnaliśmy dzieci, które już od września przywitają mury szkoły. Dzieci z grupy „Kubusie”, „ Biedronki” wystąpiły dla dzieci młodszych, rodziców oraz zaproszonych gości. Dzieci młodsze również wystąpiły z krótkim pożegnaniem. Były dyplomy, upominki oraz podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i pomoc na rzecz przedszkola.

Zajęcia rytmiczno – taneczne z panią Martą Drobniak relaksowały nie tylko dzieci, ale również ich rodziców.
Wycieczka starszaków na pożegnanie z przedszkolem

Dzisiaj 22.06.2015r. dzieci z grupy „Biedronki” i „Kubusie” były na wycieczce w fabryce czekolady w Hornow i w Zoo w Cottbus. Na początek poznaliśmy smak prawdziwej gorącej czekolady i samodzielnie dekorowaliśmy czekoladowe bloczki. Potem spacerem przez Park Branitz doszliśmy do ZOO. Zwierzęta były ciekawe, ale najwięcej frajdy przyniosły zabawy na placu zabaw.

Szaleństwo „Pszczółek” i  „Krasnali” w sali zabaw.
Dzień Dziecka

W ten szczególny dla dzieci dzień, dzięki zaangażowaniu rodziców, mogliśmy bawić się i wypoczywać na świeżym powietrzu u państwa: Wnękowiczów, Baj, Ksiuków i Filipowiczów. Dzieci miały okazję pojeździć konno, pooglądać różne zwierzęta z gospodarstw domowych, a także poszaleć na placach zabaw.

 

Festyn Rodzinny

W niedzielę 24 maja w naszym przedszkolu odbyło się święto rodziny. Dzieci przygotowały kochanym rodzicom niespodziankę w formie występów artystycznych. Popisywały się śpiewem i tańcami. Na placu czekało na wszystkich wiele atrakcji m.in. loteria fantowa, kawiarenka, kiełbaska z grilla. Najlepsza atrakcja dla dzieci to oczywiście zabawy na dmuchanym zamku. Kolejki nie było końca. Zabawa była udana – dopisała nam piękna pogoda, ale przede wszystkim duża frekwencja rodziców i gości. wszystkim za udział, wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy.

Spartakiada Przedszkolaków w Trzebielu

Grupa starszaków „Kubusie” wzięła udział 19 maja w zawodach sportowych rywalizując z przedszkolakami z Tuplic, Trzebiela i Łęknicy. Zadania wcale nie były łatwe, ale okazało się, że po zaciętej walce nasze przedszkolaki są najszybszymi sportowcami. Wygraliśmy zajmując I miejsce. Dzieci otrzymały złote medale, a przedszkole Puchar Zwycięzcy.

 „Cała Polska Biega”

W czwartek 30 maja przedszkolaki wzięły udział w biegach na stadionie „Orlika” zorganizowanych przez szkołę. Biegi odbyły się w kilku kategoriach wiekowych. Pierwsze oczywiście wystartowały przedszkolaki. W grupie dziewcząt wygrały: I m. -Hania Wnękowicz, II m – Wiktoria Kula, III m-Nika Gargalis. Natomiast wśród chłopców: I m-Stasiu Miller, II m – Damian Wilk -Koźlak, III m Tomek Gorbacz. Gratulujemy.

 
Lekcja patriotyzmu

W środę 29 kwietnia grupa p. Eli „Biedronki” przygotowała uroczysty apel z okazji Święta Trzeciego Maja i Dnia Flagi. Natomiast we czwartek przedszkolaki dołączyły do uczniów ze szkoły i ulicami Brodów przeszły w uroczystym patriotycznym pochodzie. Z flagami i uroczystymi barwami manifestowali przywiązanie do swojej ojczyzny.

Prace w ogrodzie przedszkolnym
Przedszkolaki wspólnie z rodzicami i pracownikami przedszkola, w piątek 24.04.2015r. bardzo aktywnie pracowali w przedszkolnych ogródkach. Każda grupa nowymi, pięknie kwitnącymi kwiatami ozdobiła swoje rabaty. Na placu zrobiło się barwnie i wesoło. Bardzo dziękujemy rodzicom za sadzonki, a zwłaszcza za aktywną pracę. Nasz plac wygląda pięknie, kwitnąco!
XVII Konkurs Wiedzy Przyrodniczej
W czwartek 23.04.2015r. gościliśmy w Ośrodku Edukacji Leśnej w Jeziorach Wysokich, gdzie zorganizowaliśmy XVII Konkurs Wiedzy Przyrodniczej z udziałem przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Lubsku i Przedszkola z Tuplic. Dzieci rozwiązując zadania, zagadki, rebusy, wykazały się bogatą wiedzą o przyrodzie.
VII Przedszkolny Bieg po Zdrowie
Impreza propaguje zdrowy styl życia, chcemy pokazać, jak można aktywnie spędzać wolny czas. Swoją obecnością w środę 22.04.2015r. podczas biegu zaszczycił nas wójt Gminy Brody Pan Ryszard Kowalczuk. Do biegu dołączyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej z klasy I z wychowawczyniami. Byli również rodzice, dziadkowie, ciocie i rodzeństwo naszych przedszkolaków. Po ukończeniu trasy na każdego uczestnika czekała woda oraz owocowe witaminki.
Pierwszy Dzień Wiosny
Najpierw „Kubusie” przedstawiły teatrzyk o tym jak zwierzęta na Wiosnę czekały,  a potem witaliśmy Wiosnę we wspólnym pochodzie z uczniami szkoły.
Dzień Oszczędzania Wody

Pani Ela przypomniała dzieciom o właściwościach wody i jej walorach w  życiu człowieka. Pokazała również kilka doświadczeń z wodą.

„Biedronki” w Energobusie zdobywały nowe informacje na temat energii elektrycznej.
Ferie zimowe u Królowej Śniegu

Chociaż za oknami brakowało śniegu, dzieci stworzyły krainę Królowej Śniegu, gdzie świetnie się bawiły tworząc np.  stroje dla Królowej.

Konkurs Recytatorski

W przedszkolu odbył się w piątek 13.02.2015r. Konkurs Recytatorski, na którym zaprezentowali się miłośnicy poezji dziecięcej z poszczególnych grup. Wszyscy pięknie recytowali, ale do konkursu rejonowego w Lubsku, który odbędzie się 03.03.2015r. w LDK zakwalifikowali się najlepsi:

I miejsce            Wiktoria Kula  – gr. „Biedronki”

II miejsce           Alan Kaczorek  – gr. „Kubusie”

III miejsce           Krzysztof Baj  – gr. „Kubusie”

Bal Karnawałowy

W czwartek 12.02.2015r. w przedszkolu odbył się bal przebierańców dla dzieci. Było pięknie, kolorowo i bajkowo.

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia gościliśmy w przedszkolu szczególnych gości – Babcie i Dziadków. Dla nich dzieci popisywały się swoimi aktorskimi i tanecznymi umiejętnościami, życząc z głębi serca stu lat życia i zdrowia.